Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o Gelových nehtech

1. 3. 2009

GELOVÉ NEHTY - SKVĚLÉ NEBO ZBYTEČNÉ?

 

Každá žena touží mít kásné nehty. Je více řešení - bezbolestné a naprosto přirozené - a také nijak nefinancované,dále pak nehty umělé,cca 50.-Kč a nakonec gelové nehty - finančně náročnější,ovšem opravdu krásné...

A je to skvělá nebo naprosto zbytečná záležitost?

Čtěte článek!

Doporučujeme velmi specifický postup přípravy nehtu, který zvýší úspěšnost celkové modeláže. Pokud budete postupovat podle našeho návodu, dosáhnete skvělou UV modeláž během velmi krátké doby.

Mějte na paměti, že zákaznice se dotýkají různých věcí během dne než navštíví Váš salon. Mohou mít na nehtech mastnotu z jídla, krému, nebo těla. Tato mastnota může být odstraněna mýdlem a vodou, ale mýdlo zanechává usazeniny. Proto doporučujeme očistit nehty čističem ( každá firma má svůj výrobek- většinou je to nějaký lihový čistič , který se používá i k čištění štětců ) před broušením. Po použití vyhoďte čistící čtvereček, při opakovaném používání znovu nanesete nečistoty na nehet. Odsuňte kůžičku kolem nehtu. Zbruste nehet pilníkem 180 a odstraňte veškerý lesk. Očistěte nehet čističem a zkontrolujte zda jsou odstraněny všechna lesklá místa. Nehet má vypadat jako by byl poprášen bílým práškem. Pokud má vzhled poprášení, tak je nehet skvěle připraven!

Nalepení tipu: Nalepení tipu na nehet je velmi jednoduché, přesto zde platí pravidlo - jen praxí dojdete k dokonalosti. Postupujte podle návodu. V poslední době dochází ke změnám při výrobě tipů a to může způsobit rozdílné aplikační techniky. Čiré tipy, které se stávají čím dál více populární, vyžadují perfektní lepení. Následujte, prosím tyto rady: Nečistěte nalepený tip čističem Odstraňte veškeré zbytky lepidla, nebo dojde k odchlipování Použití více lepidla nepomůže k lepší přilnavosti, použijte přesné množství lepidla na plochu, kde se nehet s tipem překrývá Před modeláři můžete povrch tipu jemně zbrousit pilníkem pro lepší přilnutí.

Modeláž : Gelová modeláž je úplně odlišná od akrylové modeláže! Nepoklepávejte gel štětcem při nanášení, nebo vzniknou bubliny Zůstávejte na povrchu...stejně jako nanášení polevy na dort .Netlačte na štětec.Při aplikaci gelu nikdy nepohybujeme štětcem nahoru a dolů, štětec by se měl jen zřídka odtáhnout úplně od gelu .Štetec se nesmí dotknout nehtu.Nikdy nenanášejte gel poklepáváním, správná aplikace nanášení je jedním tahem.

Jak udělat celkovou modeláž? První naneste Primer - přípravek slouží k odmaštění a dezinfekci nehtů a zaručuje dokonalé přilnutí materiálu na vlastní nehet. Primer se nenanáší na umělý tip. Může to způsobit nepřilnutí gelu. PREP ani líh ho nemohou nahradit! První vrstvu gelu naneste na středový bod a táhněte směrem ke konci nehtového typu. Snažte se gel štětcem potahovat (rolovat) zpět na středový bod. Nakonec gel roztáhněte kolem cuticle area (nehtové lůžko) aniž byste štětec odtáhla od nehtu .Dejte vytvrdit do lampy. Doba tvrzení gelu závisí na výkonnosti uv lampy podle wattů a druhu gelu- výrobce. Druhá vrstva by měla být nanesena jen od středového bodu směrem ke konci nehtového tipu. Tato vrstva by měla být asi 2mm od cuticle area a bočních stěn nehtu Po přebroušení nehtu aplikujte konečnou vrstvu. Tato vrstva by měla pokrýt celý nehet, ale nesmí se dotýkat cuticle, nebo bočních stěn nehtu . Můžete nanést lesk ,který se vytvrzuje v UV lampě. V případě použití jednofázového gelu vytváříte jednotlivé vrstvy pouze tímto jedním gelem. Někdy stačí jen dvě vrstvy. Záleží na hustotě gelu.

Jak správně doplňovat: Vrstvu gelu začněte rolovat u stresového bodu směrem ke konci nehtového tipu.

Použití formy k vymodelování tipu je velmi složitá metoda prodlužování nehtu, ale výsledek stojí za větší úsilí. První bod při použití forem je kritický: Forma musí byt umístěna přesně mezi nehtem (je důležité, aby nehet byl alespoň 2mm dlouhý) a začátkem prstu. Často musíme formu upravit odstřihnutím, aby se dobře přichytila kolem prstového oblouku. Tím docílíme přizpůsobení zešikmení nehtu a prodloužení bude přesné. Použití dřívka nám pomůže k přesnému přichycení formy. Pokud je forma přesně aplikovaná, nanášíme gel rolováním na formu a přesahující krátkou část nehtu. Dobře očištěným štětcem začistíme konturu a dáme do UV lampy Dále postupujeme podle návodu uvedeného v předchozí části.

Možné problémy…

Odchlipování kolem cuticle area: Nedotýkejte se kůže nebo cuticle area gelem. Všechen lesk musí být odstraněn při přípravě nehtu. Očistěte nehet čističem než začnete s přípravou nehtu. Očistěte nehet čističem po přípravě nehtu. Po každém použití vyměňte čistící tampon. Pozorně si prohlédněte nehet před aplikací gelu, musí vypadat křídově bíle. Vyměňujte pravidelně zářivky v UV lampě.